پیش بینی زمان بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان دانشگاه مک گیل کانادا، این الگوریتم که 84 درصد احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را درست پیش بینی می نماید، می تواند در به تاخیر انداختن آغاز بیماری موثر باشد.

پیش بینی زمان بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی

پدرو رزا نتو، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: این تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه است اما یافته ها نشان می دهد که آنالیز اسکن مغزی با هوش مصنوعی می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه می افزاید: در توسعه داروهایی که باعث کُند شدن روند آغاز بیماری آلزایمر می گردد، ضروری است آزمایشات بالینی دارو بین 18 تا 24 ماه انجام گردد.

دانشمندان می دانند تشکیل پروتئینی موسوم به آمیلوئید، که در مناطق مختلف مغز تجمع می یابد، می تواند منجر به اختلال شناختی گردد.

اما با توجه به پیچیدگی های معین محل و میزان تشکیل پروتئین، استفاده از این اطلاعات برای پیش بینی زمان ابتلا فرد به آلزایمر، فقط به وسیله خوانش اسکن های PET سخت است.

همچنین وجود آمیلوئید در مغز الزاماً به معنای ابتلای فرد به آلزایمر نیست. از اینرو ممکن است 5 تا 10 سال طول بکشد تا علائم زوال عقل پدیدار گردد.

برنامه هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط تیم تحقیق می تواند به پزشکان یاری کند تا از دو سال قبل احتمال ابتلا به آلزایمر را تشخیص دهند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 835

به "پیش بینی زمان بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی زمان بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید