شرکت گردشگری درفش شهداد راه اندازی می گردد

به گزارش مجله هاستفا، علی باقری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی مالی کرمان طی هفته گذشته در تهران گفت: هدف از شرکت در این جشنواره معرفی ظرفیت های گردشگری فعال موقوفه استان کرمان چون باغ فتح آباد، هتل باغ سنتی متولی باشی ماهان، آبگرم جوشان بود.

شرکت گردشگری درفش شهداد راه اندازی می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات انواع ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

وی از پی گیری پروژه های بازار قلعه و خانه حاج آقا علی رفسنجان اطلاع داد و اضافه کرد: خانه حاج آقا علی بزرگترین خانه خشتی دنیا با بیش از 150 اتاق است.

باقری در ادامه گفت: در سال گذشته بیش از 100 هزار نفر و امسال بالغ بر 60 هزار نفر از استخرهای آب گرم جوشان استفاده نموده اند که این اعداد تنها از سربرگ های بلیط های فروخته شده به دست آمده و مبین علاقمندی مردم به ظرفیت های گردشگری است.

باقری با بیان اینکه بنیاد توسعه موقوفات با توجه به شرایط موجود مناسبت ترین استانداردها را در خدمات دهی به گردشگران مد نظر دارد، گفت: همچنین دو طرح، استخرها و سوئیت های آب درمانی در محل ابگرم جوشان مایل به جذب سرمایه گذار هستیم.

معاون مالی و بهره وری بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان از ایجاد زیرساخت های لازم برای دو طرح گفته شده اطلاع داد و اضافه کرد: این پروژه از سال 84 شروع شده و در حال حاضر دو باب استخر راه اندازی شده است.

وی گفت: این مجموعه از ابتدای امسال تا تاریخ 15 مردادماه بیش از 60 هزار نفر (هر ماه به طور متوسط 13 هزار نفر) را پذیرا بوده است.

باقری با اشاره به قرارگیری آبگرم جوشان در منطقه کویری و در مجاورت کلوت ها گفت: این منطقه ظرفیت های بی نظیری برای جذب گردشگر خارجی و داخلی داشته و سرمایه گذاری در این خصوص صرفه مالی دارد.

وی به پروژه محور گردشگری باغ فتح آباد اشاره نمود و گفت: این پروژه برای ساماندهی بنگاه های صادرکننده محصولات استان اعم از کشاورزی، معدنی، صنعتی، صنایع دستی، خدمات، خدمات مهندسی، گردشگری اجرا می گردد.

باقری ابراز داشت: این پروژه به منظور اقامت در منازل سنتی در حدفاصل ورودی باغ فتح آباد تا سه راه اختیارآباد- شاهرخ آباد به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است.

باقری از ایجاد شرکت گردشگری درفش شهداد اطلاع داد و گفت: کارهای ثبت این شرکت در حال اجرا است.

وی همچنین یادآور شد: این شرکت به منظور برطرف خلاءهای موجود در صنعت گردشگری و یکپارچگی در توسعه خدمات به توریست در قالب یک شرکت مادر تخصصی با همت استاندار کرمان فعالیت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2274

به "شرکت گردشگری درفش شهداد راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت گردشگری درفش شهداد راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید