تور کانادا در زمان قرنطینه: از پنجم ژوئیه دستورالعمل های جدیدی برای سفر اجرایی می شوند پاسخ به سوالات شما درباره دستورالعمل های جدید سفر برای افرادی که کامل واکسینه شده اند

به گزارش مجله هاستفا، کانادایی هایی که مشتاق سفر هستند این هفته خبری خیلی خوب دریافت کردند که بیش از پیش مایه امیدواری شان شد. دولت فدرال اعلام نموده است که محدودیت های سفرهای بین المللی از ماه آینده کاهش پیدا می نماید. اما این خبر ابهام ها و سوالات بسیاری را در ذهن مردم به جای گذاشته است.

تور کانادا در زمان قرنطینه: از پنجم ژوئیه دستورالعمل های جدیدی برای سفر اجرایی می شوند پاسخ به سوالات شما درباره دستورالعمل های جدید سفر برای افرادی که کامل واکسینه شده اند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به عنوان مثال، از پنجم ژوئیه 2021، کانادایی ها و افرادی که اقامت دائم کانادا دارند و کامل واکسینه شده اند می توانند بدون احتیاج به قرنطینه وارد کشور شوند. اما شرایطی نیز در کنار این دستورالعمل جدید گذاشته شده که ممکن است برای همه واضح نباشد.

در این مقاله به تعدادی از پرسش ها و ابهام های رایج درباره دستورالعمل های جدید سفر برای افرادی که کامل واکسینه شده اند پاسخ داده ایم.

به گزارش سی بی سی، از پنجم ژوئیه، کانادایی ها و افرادی که اقامت دائم دارند و هر دو دوز واکسن خود را دریافت نموده اند می توانند بدون احتیاج به قرنطینه وارد کشور شوند. این افراد باید پیش از سفر و در زمان ورود به کشور آزمایش کووید-19 انجام دهند، علائم بیماری نداشته باشند، و برنامه ای نیز برای قرنطینه، در صورت مثبت شدن نتیجه آزمایش، در نظر گرفته باشند.

این افراد همچنین باید گواهی الکترونیکی دریافت هر دو دوز واکسن کووید-19 خود را در اپلیکیشن ArriveCAN ثبت نمایند. این گواهی الکترونیکی باید نشان دهد که واکسیناسیون در هر دو دوز با یکی از چهار نوع واکسن مورد تایید دولت کانادا صورت گرفته و دست کم 14 روز تا زمان ورود به کشور فاصله داشته باشد.

مقررات برای بچه ها واکسینه نشده چیست؟

هنوز واکسنی برای بچه ها زیر 12 سال در کانادا تایید نشده. بنابراین، اگر والدینی که کاملا واکسینه شده اند به همراه بچه ها کم سن خود سفر می نمایند، باید در نظر داشته باشند که دستورالعمل قرنطینه 14 روزه برای بچه ها هنوز سر جای خودش است.

قرنطینه بچه های که واکسینه نشده اند در خانه انجام می گردد و احتیاجی به رزرو هتل نیست. والدین بچه ها نیز لزومی به قرنطینه ندارند.

دستورالعمل ها برای افراد دارای ویزا یا اقامت موقت چیست؟

کاهش محدودیت ها برای کانادایی ها، دارندگان اقامت دائم کانادا، و بعضی از شهروندان بین المللی در نظر گرفته شده که اجازه ورود به کانادا دارند.

این بدان معنی است که دارندگان ویزا یا اقامت موقت موظف هستند برای سفر خود از قبل برنامه ریزی نمایند و با مراجعه به اطلاعیه های رسمی دولت شرایط و الزامات ورود به کانادا را بسته به شرایط خود بسنجند. همچنین، در نظر داشته باشید که استان ها و مناطق مختلف ممکن است دستورالعمل های ویژه ای برای سفر شهروندان بین المللی در نظر گرفته باشند، که ضروری است آن ها را نیز به تناسب آنالیز کنید.

آیا کانادا گذرنامه واکسن صادر خواهد نمود؟

پتی هایو، وزیر سلامت کانادا، گفته است دولت در حال آنالیز راه چارهی برای تایید گواهی واکسیناسیون است. این راه چاره باید با همکاری استان ها و مناطق کشور صورت بگیرد، زیرا هر استان سیستم جداگانه ای برای صدور گواهی واکسیناسیون داشته.

اگر قبل از پنجم ژوئیه وارد کشور شویم، آیا شامل دستورالعمل های جدید هستیم؟

خیر. هیچ اجازه ویژه ای برای کانادایی هایی که قبل از پنجم ژوئیه وارد کشور می شوند، چه واکسینه شده باشند یا نه، صادر نشده است. تمام کسانی که قبل از این تاریخ وارد کشور می شوند شامل مقررات فعلی آزمایش و قرنطینه، منجمله قرنطینه اجباری در هتل، هستند.

اگر به دلایل پزشکی از دریافت واکسن معذور باشیم چطور؟

از آنجایی که افراد واکسینه نشده در معرض خطر ابتلا به کووید-19 قرار دارند، اگر به دلایل پزشکی (مثلا حساسیت به یکی از مواد اولیه واکسن) قادر به دریافت واکسن نیستید، شامل مقررات آزمایش و قرنطینه 14 روزه خواهید بود.

اگر در هر نوبت واکسنی از نوع متفاوت یا در استانی متفاوت دریافت نموده باشیم جطور؟

عبارت واکسیناسیون کامل در کانادا به معنی دریافت هر دو دوز کووید-19 با فاصله دست کم 14 روز قبل از ورود به کشور است. بنابراین، شرایطی ضمنی درباره نوع واکسن یا استانی که آن را دریافت نموده اید وجود ندارد.

چهار نوع واکسن مورد تایید دولت کانادا این ها هستند:

فایزر بیو ان تک

مدرنا

آسترازنکا

جانسون اند جانسون

قابل ذکر است که واکسن جانسون اند جانسون تک دوزه است. به عبارتی، افرادی که این نوع واکسن را دریافت نموده اند احتیاجی به ارائه گواهی دوز دوم ندارند.

هر گواهی که نشان دهد طبق شرایط مورد تایید دولت کانادا واکسینه شده اید قابل ارائه است. به عبارتی، فرقی نمی کند در کدام استان دوزهای واکسن خود را دریافت نموده باشید.

منبع: مداد
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7853

به "تور کانادا در زمان قرنطینه: از پنجم ژوئیه دستورالعمل های جدیدی برای سفر اجرایی می شوند پاسخ به سوالات شما درباره دستورالعمل های جدید سفر برای افرادی که کامل واکسینه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا در زمان قرنطینه: از پنجم ژوئیه دستورالعمل های جدیدی برای سفر اجرایی می شوند پاسخ به سوالات شما درباره دستورالعمل های جدید سفر برای افرادی که کامل واکسینه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید