اعلام جنگ مشاور امنیت ملی افغانستان پس از انتخابات علیه طالبان

به گزارش مجله هاستفا، مشاور امنیت ملی افغانستان طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام نمود که اگر طالبان به روند صلح نپیوندد، دولت افغانستان جنگ را علیه این گروه ادامه می دهد.

اعلام جنگ مشاور امنیت ملی افغانستان پس از انتخابات علیه طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای مجله هاستفا، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از طالبان خواست تا به روند صلح ملحق شوند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وی در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل خطاب به طالبان گفت: به ما در صلح ملحق شوید و یا ما به جنگ ادامه خواهیم داد.

مشاور امنیت ملی افغانستان گفت: پیغام مردم افغانستان به اعضای طالبان و حامیان خارجی آنها این است که در روند صلح به ما ملحق شوید و یا ما به جنگ ادامه خواهیم داد. همانطور که همکارم عادله راز (نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل) هفته گذشته گفت، این جنگی است که ما می توانیم در آن پیروز شویم.

محب در حالی این اظهارات را بیان می نماید که طالبان نیز پس از اعلام توقف گفت وگوها توسط ترامپ تاکید نموده که تا سرانجام اِشغال و خروج نیروهای خارجی به جنگ ادامه خواهد داد و آمریکا را نیز مقصر تداوم خونریزی ها در افغانستان خواند.

لازم به ذکر است که دولت افغانستان از گفت وگوهای آمریکا با طالبان به حاشیه رانده شده بود و اعتراض محب نسبت به این موضوع سبب شد تا مقامات آمریکایی از همکاری با محب و یا دیدار با وی خودداری نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 482

به "اعلام جنگ مشاور امنیت ملی افغانستان پس از انتخابات علیه طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جنگ مشاور امنیت ملی افغانستان پس از انتخابات علیه طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید