اختصاص 10 درصد از اعتبارات عمرانی شهرداری به دفاتر تسهیل گری

به گزارش مجله هاستفا، شهردار مشهد گفت:سال جاری 10 درصد از مجموع اعتبارات عمرانی شهرداری که حدود هزار میلیارد تومان می گردد را در اختیار دفاتر تسهیل گری قرار داده ایم.

اختصاص 10 درصد از اعتبارات عمرانی شهرداری به دفاتر تسهیل گری

جهت دریافت خدمات نحوه ساخت آلاچیق فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش از ، محمدرضا کلائی شهردار مشهد با اشاره به تشکیل 28 دفتر تسهیل گری در مشهد، گفت: مجموع این دفاتر که 31 محله در حاشیه شهر را پوشش می دهند 55 درصد از مساحت و 70 درصد از جمعیت این منطقه را در بر می گیرند.

او ادامه داد: به همین منظور شبکه کسب و کار های خرد و خانگی از ابتدای سال جاری بعد از شیوع ویروس کرونا کار خود را در مناطق هدف آغاز نموده و تا به امروز سبب ایجاد اشتغال برای حدود 200 نفر و ساخت چند کارگاه کوچک مقیاس شده است.

شهردار مشهد ادامه داد: دفاتر تسهیل گری، اسناد اجرایی بازآفرینی را تهیه و به تصویب می رساند، اما اجرایی شدن آن نیازمند همکاری 30 نهاد مختلف در مشهد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کلائی بیان نمود: سال جاری 10 درصد از سرجمع اعتبارات عمرانی شهرداری که حدود هزار میلیارد تومان است، در اختیار دفاتر تسهیل گری قرار گرفته است؛ به عبارتی پروژه های کوچک شهری براساس اسناد بازآفرینی کلید می خورند که این امر ما را از قرار دریافت در جهت بودجه ای رها می نماید.

او توضیح داد: به منظور آنالیز شرایط محلات بازآفرینی، متناسب با سقف مبلغی که دستگاه های مختلف در مناطق بازآفرینی هزینه می نمایند، مبلغی را حدود 50 میلیارد تومان اختصاص خواهیم داد که این امر یاری می نماید تا دستگاه ها پیشنهادات جدیدی را ارائه نمایند و ما نیز در این زمینه انعطاف لازم را داشته باشیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه بحث اجرایی شدن تبصره دو ماده پنج آیین نامه های اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری در اجرای پروژه های محلات هدف است، تاکید نمود: بر اساس اجازه ای که در این رابطه از شورای اسلامی شهر مشهد دریافت کردیم، این آمادگی وجود دارد که در هر کدام از برنامه هایی که دسته های مختلف قصد اجرایی شدن آن را دارند؛ چنانچه به لحاظ تورم اعتبارات آن ها کفایت نکند، مدیریت شهری 30 درصد را پرداخت خواهد نمود تا این امر به انتها برسد.

کلائی اظهار کرد: در موضوع تامین سرانه های خدماتی و فرهنگی نیز مصوبه ای دریافت نموده ایم، به گونه ای که بسیاری از دستگاه ها نمی توانند به لحاظ عدد و رقم سهم خود را در بازآفرینی که تکلیف قانونی دارند، تامین نمایند.

او اضافه نمود: براساس این تبصره ساختمان هایی که در محلات هدف قرار دارند و بدون استفاده هستند به صورت پنج ساله در اختیار مدیریت شهری واقع شده است که با یاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی این ملک ها جزو سهم افراد قرار خواهد گرفت و در مجموع این عوامل در جهت بهبود شرایط خدماتی و کاربری های بهداشتی، درمانی، آموزشی و سایر موضوعات خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شهردار مشهد ادامه داد: حدود 30 درصد از دستگاه ها در این امر درگیر هستند، بنابراین یاری آن ها و باور بر اینکه این پروژه یکی از پروژه های مهم ما در سال 99 خواهد بود، نکته قابل توجهی است.

کلائی بیان نمود: در مورد بحث اجرایی کردن ماده 9 قانون احیا و نوسازی مقداری از برنامه زمان بندی عقب هستیم که در این راستا کمیته ای برای سنددار کردن املاک با هویت تشکیل شده است. همچنین مقدمات این امر نیازمند پیگیری بسیار زیاد در نهاد های بالادستی است که امید داریم سریع تر انجام گردد تا مردم بتوانند در جهت سنددار شدن املاک آستانه ای و غیر آستانه ای در مشهد حرکت نمایند.

او توضیح داد: یکی از اقدامات دیگری که در استان انجام شد، تشکیل کمیسیون ویژه ماده پنج برای محلات هدف بازآفرینی است که این امر در قانون احیا و تفاهم نامه ای که سال قبل منعقد کردیم، وجود دارد.

/ف.س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3671

به "اختصاص 10 درصد از اعتبارات عمرانی شهرداری به دفاتر تسهیل گری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 10 درصد از اعتبارات عمرانی شهرداری به دفاتر تسهیل گری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید